Witamy na stronie parafii pw. Sw. Urbana

Św. Urban - Reńska Wieś

RÓŻANIEC

MÓDLCIE SIE CODZIENNIE RÓŻAŃCEM

W czasie okrutnej wojny zstępuje na ziemię Królowa Pokoju - z różańcem w ręku i proponuje światu najprostszy sposób na zakończenie wojen i utrwalenie pokoju:

ODMAWIAJCIE RÓŻANEC. Dlaczego różaniec? Różaniec zawiera wyznanie wiary - Składem Apostolskim, po którym następuje modlitwa Pańska - Ojcze nasz,

najwspanialsza modlitwa, której nauczył nas sam pan Jezus. Każda zaś dziesiątka zakończona jest wyrazem szacunku dla osób Trójcy świętej -

pozdrowieniem trzech Osób w Jednym Bogu, główną zaś modlitwą. powtarzaną w pięknym poetyckim rymie jest Zdrowaś Maryjo, która, zawiera 3 części:

Pozdrowienie Anioła Gabriela, Błogosławieństwo Elżbiety dla Maryi i część ułożona przez Kościół a wyrażającą miłość do Maryi - Matki Boga.

Odmierzanie paciorków i rytmiczna modlitwa jest powiązana z ukrytą medytacją, rozważaniem tajemnic radosnych, świetlanych, bolesnych i chwalebnych.

Łączymy się z Chrystusem odkupicielem, zbawicielem i z Maryją, poprzez Jego życie, mękę śmierć i Zmartwychwstanie do koronacji i chwały.

Modlitwa Różańcowa

ZAPRASZAMY GORĄCO NA NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE CODZIENNIE O 17.30. Papież Paweł VI w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae pisał: „Jeśli brak kontemplacji, Różaniec upodabnia się do ciała bez duszy i zachodzi niebezpieczeństwo, że odmawianie stanie się bezmyślnym powtarzaniem formuł oraz że będzie w sprzeczności z upomnieniem Chrystusa, który powiedział: «Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani»”.

• Artykuły
  • Ministranci