1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15. 02. – 22. 02. 2015

Dziś 6 Niedziela Zwykła. Kolekta specjalna na malowanie kościoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo przygotowujące nas do Środy Popielcowej.

Adoracja także w poniedziałek i wtorek od 14.00 – 18.00.

Okazja do Sakramentu Pokuty przed Popielcem od 17.30.

Dziś i za tydzień Rada Parafialna będzie zbierać datki na organizację prymicji kapłańskich.

Serdeczne „Bóg zapłać” Hubertowi i Henrykowi JENDEREK za wspaniałą zaangażowanie przy malowaniu naszego kościoła a także Bernardinowi I Damianowi JENDEREK, Rajmundowi PŁOSZCZYCA, naszym elektrykom i naszym paniom za porządki i czyszczenie okien.

W środę POPIELEC, który rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Obowiązuje post ścisły. Posypanie głowy popiołem. Przesuwamy w Wielkim Poście akcent z postu na inne praktyki pokutne. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymania się od uczestnictwa w zabawach. To czas przygotowania do Wielkiej Nocy.

Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W piątek Droga Krzyżowa z zaleckami za zmarłych. W niedzielę Gorzkie Żale. Homilie głosić będzie ks. Bartosz Radecji, wikariusz z Koźla.

Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na odnowienie misji.

Do sprzątania zapraszam:

BIAŁAS, PIWOWARCZYK, HADAMEK, SŁUPINA.