18-25.03

18. 03. – 25. 03. 2012

Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, „Laetare”. Kończymy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Przesuwamy w Wielkim Poście akcent z postu na inne praktyki pokutne. To czas przygotowania do Wielkiej Nocy. Do Wielkanocy obowiązuje czas powstrzymywania się od udziału w zabawach zgodnie z IV przykazaniem kościelnym. Parafialne postanowienie wielkopostne: przyjmowanie Komunii Świętej.

Kolekta dla OO. Franciszkanów. Za tydzień kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii.

W środę spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych. Dzieci otrzymają „Drogi do nieba”.

Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W piątek Droga Krzyżowa z zaleckami za zmarłych. W niedzielę Gorzkie Żale.

Zapraszam na Msze Święte w tygodniu. Pamiętajmy o systematycznej Komunii Świętej. W ciągu tygodnia okazja do spowiedzi.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Do sprzątania zapraszam: NIEWIENDA, CZERNER, BUJAK, PIELA.