25.03-01.04

25. 03. – 01. 04. 2012

Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Przesuwamy w Wielkim Poście akcent z postu na inne praktyki pokutne. To czas przygotowania do Wielkiej Nocy. Do Wielkanocy obowiązuje czas powstrzymywania się od udziału w zabawach zgodnie z IV przykazaniem kościelnym. Parafialne postanowienie wielkopostne: przyjmowanie Komunii Świętej.

„Bóg zapłać” za piękne przeżycie naszych parafialnych rekolekcji.

Kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii.

Na „Gorzkich Żalach” zbieramy na kwiaty do Bożego Grobu.

W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania NMP. Modlimy się za rolników i o dobre urodzaje ba rozpoczęcie prac polowych. Obchodzimy Dzień Świętości Życia, modlimy się za matki oczekujące potomstwa. Specjalne dla nich błogosławieństwo.

Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W piątek Droga Krzyżowa z zaleckami za zmarłych. W niedzielę Gorzkie Żale.

Zapraszam na Msze Święte w tygodniu. Pamiętajmy o systematycznej Komunii Świętej. W ciągu tygodnia okazja do spowiedzi.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Należy zwrócić uwagę na sprzątanie naszego kościoła.

Zaproszenie na koncerty na Piasty i do Koźla.

Do sprzątania zapraszam rodziny dzieci I-komunijnych.