02. 03. – 09. 03. 2014

Dziś 8 Niedziela Zwykła. Ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, przed Wielkim Postem – od 9.00 do 10.00 i od 11.00 do 15.00. O 15.00 Nabożeństwo Eucharystyczne.

Adoracja także w poniedziałek i wtorek od 14.00 – 18.00.

Okazja do Sakramentu Pokuty przed Popielcem od 17.30.

W środę POPIELEC, który rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Obowiązuje post ścisły. Posypanie głowy popiołem. Przesuwamy w Wielkim Poście akcent z postu na inne praktyki pokutne. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymania się od uczestnictwa w zabawach. To czas przygotowania do Wielkiej Nocy.

Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W piątek Droga Krzyżowa z zaleckami za zmarłych. W niedzielę Gorzkie Żale. Homilie głosić będzie ks. wikariusz z Koźla. Rekolekcje parafialne przezywać będziemy w maju przed odpustem.

I piątek miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty.

Odwiedziny chorych w piątek od 8.00.

Zapraszam na Msze Święte w tygodniu. Pamiętajmy o systematycznej Komunii Świętej. W ciągu tygodnia okazja do spowiedzi.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Do sprzątania zapraszam:

WANIEK, PLICH, GADOMSKI, PULTER, SKRZYPCZAK.