I ADWENTOWA

02. 12. – 09. 12. 2012

Dziś I Niedziela Adwentu. Adwent jest okresem przygotowania na święta Bożego Narodzenia i oczekiwania drugiego przyjścia Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nie jest to czas świąteczny ale czas przygotowania. Pamiętajmy o tradycyjnych postanowieniach adwentowych. Zaangażujemy się w akcję „Szlachetna paczka”.

Dziś kolekta do puszek na wykup budynków seminaryjnych w Nysie. Za tydzień kolekta do puszek na kościoły na Wschodzie.

Błogosławieństwo wieńców adwentowych, opłatków, lampionów i kartek świątecznych. Wieńce wykonane przez członkinie PZ ”Caritas”.

Zapraszam dzieci szkolne i gimnazjalistów, także dorosłych na codzienne Msze roratnie.

Można nabywać świece adwentowe, kartki świąteczne, opłatki.

I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej dla dzieci w środę od 17.00 i młodzieży w piątek od 17.00.

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00.

Zapraszam na Msze Święte w tygodniu. Pamiętajmy o systematycznej Komunii Świętej. W ciągu tygodnia okazja do spowiedzi.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Do sprzątania zapraszam: KALIGA, PAZUREK, BAGIŃSKI, SMYKAŁA.