I Niedziela Adwentu

27. 11. – 04. 12. 2011

Dziś I Niedziela Adwentu. Za tydzień kolekta do puszek na kościoły na Wschodzie. Adwent jest okresem przygotowania na święta Bożego Narodzenia i oczekiwania drugiego przyjścia Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nie jest to czas świąteczny ale czas przygotowania. Pamiętajmy o tradycyjnych postanowieniach adwentowych. Jest to także tzw. czas zakazany dla zabaw hucznych.

Błogosławieństwo wieńców adwentowych, opłatków, lampionów i kartek świątecznych. Wieńce wykonane przez członkinie PZ ”Caritas”.

Zapraszam dzieci szkolne i gimnazjalistów, także dorosłych na codzienne Msze roratnie.

Można nabywać świece adwentowe, kartki świąteczne, opłatki. Przyjmuję zamówienia na duże świece „Caritas”.

I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej dla dzieci w środę od 17.00 i młodzieży w piątek od 17.00.

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00.

Zapraszam na Msze Święte w tygodniu. Pamiętajmy o systematycznej Komunii Świętej. W ciągu tygodnia okazja do spowiedzi.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Do sprzątania zapraszam: JENDEREK Bernardin, SZAFARCZYK, KRÓLEWICZ, MACZEK.