IV ADWENTOWA

18. 12. – 26. 12. 2011

Dziś IV Niedziela Adwentu. Przygotowujemy się na święta Bożego Narodzenia.

Kończymy Tydzień Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

Zapraszam dzieci szkolne i gimnazjalistów, młodzież a także dorosłych na ostatnie Msze roratnie.

Zapraszam do spowiedzi świątecznej codziennie przed Mszą Świętą a szczególnie w czwartek na 18.30.

Można nabywać świece adwentowe, kartki świąteczne, opłatki.

Do zabrania do domu sianko od „Caritas”, foldery „Gościa Niedzielnego”, będzie także „Światło Betlejemskie”, gazetka.

W piątek zapraszam mężczyzn do budowy stajenki.

W sobotę o północy Pasterka, 2011 rocznica narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa. Zapraszam już wcześniej ok. 23.30 na zakończenie Adwentu. Zachęcam do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: łamania się opłatkiem, czytania Ewangelii, wspólnego śpiewu. Zachowujemy także post ścisły.

W niedzielę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Można drugi raz przystąpić do komunii św.

W poniedziałek II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto Św. Szczepana. Po Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo owsa. Kolekta do puszek na KUL.

Do sprzątania zapraszam: MAINTOK, ZGRAJA, GODULA, BURDA.