Kiermasz

02. 10. – 09. 10. 2011

Dziś XXVII Niedziela Zwykła. Kończymy Rok Jubileuszowy „Rok Kościoła” i przeżywamy Kiermasz Parafialny.

Za tydzień przypada Niedziela Papieska w związku z rocznicą wyboru Ojca św. Jana Pawła II. Na obchody składają się modlitwa w intencji beatyfikacji, przypomnienie jego nauki i zbiórka przed kościołem na Fundację Nowego Tysiąclecia wspierającą dzieci i młodzież z rodzin ubogich. Wysyłamy SMS-y na nr 7250, hasło „POMOC”. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Rozpoczęliśmy październik, miesiąc Różańca świętego. Gorąco zapraszam na codzienne nabożeństwa różańcowe. Modlimy się w polecanych sprawach w zaleckach.

Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Można składać Dary miłosierdzia na WSD w Opolu.

We wtorek św. Franciszka z Asyżu. Błogosławieństwo opiekunów i ich zwierząt w środę o 17.00.

W piątek od 8.00 odwiedziny chorych.

I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej, szczególnie dla dzieci w środę i młodzieży w piątek.

W zakrystii zapisy na kalendarze rolnicze. Intencje mszalne na 2012 rok prosimy najpierw jubilatów.

Zapraszam na tygodniowe Msze święte. W środę Msza szkolna. W piątek Msza dla młodzieży.

Pamiętajmy o systematycznej Komunii św.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można zabierać gazety.

Do sprzątania zapraszam: HADAMEK, CONRADI, WIECZOREK, KONIECZNY.