Nabożeństwo Ekumeniczne

KatedraBiskup Opolski Andrzej Czaja, Przewodniczący ZNSSK Bernard Gaida oraz Duszpasterz Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej ks. dr Piotr Tarlinski zapraszają na Nabożeństwo Ekumeniczne z okazji jubileuszu 20-lecia powstania Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, które  odbędzie się w niedzielę 4 września 2011 r. o godz. 15.00 w katedrze opolskiej.

Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Czaja. O godz. 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Opolu (ul. Strzelców Bytomskich 18) odbędzie się Gala Jubileuszowa z koncertem Piotra Lempy i Grupy Farfarello. Uroczystą mowę wygłosi Ambasador Niemiec w Rzeczypospolitej Polskiej Rudiger Freiherr von Fritsch.