Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

pielgrzymkaSerdecznie zapraszamy tegorocznych maturzystów do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w środę 27 kwietnia br. W programie przewidziana jest m.in. o godz. 11.00 konferencja w auli o. Kordeckiego (wejście w bramie Jana Pawła II lub za arsenałem od podwórza) oraz o godz. 13.00 Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem Ks. Biskupa.

W Roku Życia Konsekrowanego, jaki przeżywamy w całej górnośląskiej metropolii, zapraszamy do refleksji na życiowym powołaniem każdego z nas. Wspólnie z kapłanami, siostrami zakonnymi, nauczycielami i katechetami zapraszamy młodych do modlitwy o dobre rozeznanie powołania. „Czy miłujesz mnie więcej?” (J 21,15) – to pytanie Jezusa, skierowane po zmartwychwstaniu do Piotra, niech wybrzmi w sercu każdego z nas. Chcemy modlić się przy sercu naszej Matki i Pani Jasnogórskiej o światło dla każdego młodego człowieka, który stoi na rozstaju życiowych dróg i pyta: Dokąd pójść? Która droga jest Bożym planem szczęścia właśnie dla mnie?

źródło: www.diecezja.opole.pl