V Niedziela Zwykła

10. 02. – 17. 02. 2013

Dziś V Niedziela Zwykła. Ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, przed Wielkim Postem – od 9.00 do 10.00 i od 11.00 do 15.00. O 15.00 Nabożeństwo Eucharystyczne. Za tydzień kolekta specjalna.

Adoracja także w poniedziałek i wtorek od 14.00 – 18.00.

Okazja do Sakramentu Pokuty przed Popielcem od 17.30.

W środę POPIELEC, który rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Obowiązuje post ścisły. Posypanie głowy popiołem. Przesuwamy w Wielkim Poście akcent z postu na inne praktyki pokutne. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymania się od uczestnictwa w zabawach. To czas przygotowania do Wielkiej Nocy.

Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W piątek Droga Krzyżowa z zaleckami za zmarłych. W niedzielę Gorzkie Żale. Homilie głosić będzie nowy proboszcz Koźla ks. Janusz IWAŃCZUK. Rekolekcji wielkopostnych nie będzie ponieważ w maju przezywać będziemy Misje Parafialne.

Zapraszam na Msze Święte w tygodniu. Pamiętajmy o systematycznej Komunii Świętej. W ciągu tygodnia okazja do spowiedzi.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Do sprzątania zapraszam: GRĄZIOWSKI, GRĄZIOWSKI, FIGURA, KOZUPA.