ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH

W piątek 11 lutego wspominamy kolejną rocznicę Objawienia Matki Bożej Bernadecie Soubirous w Lourdes, które stało się światowym centrum kultu maryjnego.Ze wzgledu na to, że dokonuje sie tam co roku bardzo dużo uzdrowień obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych, którzy mogą przybyć do kościoła zapraszamy na specjalną Mszę św. w ich intencji w piątek o godz. 11.00. Msza św. będzie z udzielaniem Sakramentu Chorych oraz ze specjalnym błogosławieństwem sakramentalnym dla chorych (tzw. lourdzkim). Prosimy krewnych lub sąsiadów o pomoc w dotarciu do naszego kościoła. Jeśli ktoś z chorych nie ma żadnych możliwości, aby w piątek dojechać do kościoła, prosimy to zgłosić w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie, byśmy mogli zorganizować chorym przejazd do kościoła i z powrotem.

Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone” (Jk 5, 14n)