WIELKI TYDZIEŃ

13. 04. – 21. 04. 2014

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Na ostatnich „Gorzkich Żalach” zbieramy na kwiaty do Bożego Grobu. Zachęcam do zamawiania Mszy świętych.

Odwiedziny chorych w Wielką Sobotę od godz. 8.00.

Okazja do spowiedzi codziennie. Szczególne zaproszenie w środę o 18.45.

W Wielki Czwartek o 18.00 rozpoczynamy Święte Trzy Dni Paschalne. Pamiętajmy, że święta wielkanocne rozpoczynają się już w czwartek. Proszę o zaangażowanie strażaków i wszystkich chętnych do pomocy przy budowie Ciemnicy i Bożego Grobu. Pamiętajmy o naszych zmarłych przez troskę o groby.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej w Wieczerniku o 18.00. Ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Dzień kapłański. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00.

W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Całonocna Adoracja przy Bożym Grobie. Zachowajmy atmosferę powagi w naszych rodzinach. Dziś obowiązuje post ścisły, natomiast post jakościowy zalecany jest do Wigilii Paschalnej. Za pobożny udział w adoracji i ucałowanie Krzyża można zyskać odpust zupełny.

Błogosławieństwo pokarmów o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. W czasie błogosławieństwa kolekta na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 22.00. Proszę przynieść ze sobą świece z okapnicami. Można je nabywać w zakrystii. Za odnowienie obietnic chrztu św. można zyskać odpust zupełny.

W Niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

Poniedziałek Wielkanocny. Porządek niedzielny. Kolekta na WT UO.

Do sprzątania zapraszam:

JASKÓŁKA, SYRZISKO, HADAMEK, SZEFER.